Klimatizácia

Ponúkame kompletný servis autoklimatizácie pre vozidlá koncernu Volkswagen AG a taktiež pre vozidlá iných značiek. V rámci opráv a údržby klimatizácie ponúkame  profesionálnu antibakteriálnu dezinfekciu výparníka klimatizácie ozónom už od 12,- € s DPH!

Ako často je dobré  venovať sa klimatizácií?
Každý rok odporúčame dať si skontrolovať a doplniť chladiace médium a olej. Len tak môžete predísť prípadným poškodeniam kompresora a jeho drahej výmene. Životnosti tiež prospieva očistenie všetkých hliníkových častí klimatizácie horúcou vodou „Wap” od soli na rúrkach ako aj na kondenzátore. Nečistoty bývajú častou príčinou poškodenia častí klimatizácie a následný únik chladiaceho média môže spôsobiť nefunkčnú klimatizáciu.

Klimatizácia chladí, ale páchne?
Môžu za to baktérie a plesne. Klimatizácia odoberá vlhkosť z kabíny a tá sa zráža na výparníku, kde vznikajú ideálne podmienky pre mikroorganizmy. Tie spôsobujú zápach a v extrémnych prípadoch môžu spôsobiť aj zdravotné problémy. Ako tomu predchádzať? V prvom rade častým používaním klimatizácie, pretože ak je klimatizácia dlhodobo vypnutá, mikroorganizmom sa viac darí. Preto odporúčame robiť dezinfekciu dva krát ročne a to na jar a na jeseň.